Jak układać fryzurę SidePart? Poradnik układania męskiej fryzury na bok 0

Jak układać fryzurę SidePart? Poradnik układania męskiej fryzury na bok

Side part to modna fryzura męska z przedziałkiem, która kilka razy w historii męskiego fryzjerstwa wracała do łask.Co najważniejsze, w side part masz możliwość dowolnej stylizacji i wielu metod wykończenia. Możesz zatem jednego dnia postawić na matowe wykończenie messy, by następnego zaprezentować się w gładkiej wersji z naturalnym połyskiem. Kluczem do układania side part jest przedziałek. To właśnie jego wyznaczenie  jest „sztuką”, ale jak najbardziej do szybkiego opanowania. Jeśli planujesz poeksperymentować z side partem – zapraszam Cię do lektury i obejrzenia mojego filmu na Youtube.

Fryzury męskie z przedziałkiem – side part

Side Part określany również, jako zaczes na bok, oferuje Ci wiele możliwości, a jego ułożenie przy odrobinie wprawy nie powinno zająć Ci dużo czasu. Do side parta powinieneś mieć dłuższe włosy i w zasadzie dowolny fade. Jeśli chcesz dowiedzieć się  szczegółów na temat tej klasycznej fryzury, sprawdź mój katalog fryzur. Znajdziesz w nim dokładne opisy i zarys historyczny wszystkich modnych aktualnie fryzur,  w tym side part. Układanie zacznij od dokładnego umycia włosów i użycia dobrego prestylera. Nie bez znaczenia jest również odpowiednie cięcie, chociaż fryzura męska na bok, na moim przykładzie powstała z dłuższego quiffa.

Gdyby się okazało, że wolisz obejrzeć film na temat męskich fryzur z przedziałkiem na bok,  zamiast czytać mój artykuł, możesz po prostu obejrzeć wersję video. Jeśli jednak wolisz poczytać – zapraszam do dalszej lektury!

Męskie fryzury z grzywką na bok – jak wyznaczyć przedziałek

Zanim przejdę do dokładnego opisania stylizacji męskiej fryzury z grzywką na bok, czyli po prostu side parta, chciałbym poświęcić nieco więcej czasu na wyjaśnienie Ci, jak istotne jest wyznaczenie głównej sekcji w tego typu fryzurach z przedziałkiem (side part, middle part itp.). Pierwszym i główny błędem jest jego trymowanie – nie rób tego i nie pozwól, by Twój fryzjer próbował się za to zabrać! Przedziałek wyznaczamy naturalnie, za pomocą grzebienia, lub specjalnego szpikulca. Metodę wyznaczania przedziałka doskonale pokazałem w moim filmie. Przedziałek możesz w zasadzie wyznaczyć w każdym miejscu, jednak przy side part musi być widoczny z boku głowy. Ja jednak sugerują wyznaczenie przedziałka w miejscu, w którym zazwyczaj zaczynają się zakola, czyli okolicach lewej, lub prawej skroni.

W filmie zobaczysz aż trzy techniki wyznaczania przedziałka, sam zdecyduj, która najbardziej Ci odpowiada!

Fryzura męska na bok – układanie krok po kroku

Jeśli masz już wilgotne włosy i wyznaczony przedziałek, możesz przystąpić do układania włosów. Zanim jednak do niego przejdziesz, upewnij się, czy masz:

Jeżeli wszystko jest przygotowane, stań przed lustrem i rozpocznij stylizację. Jeśli nie masz wprawy możesz na bieżąco zerkać na mój film i równolegle ze mną układać włosy.

  1. Zacznij suszyć włosy, zaczesując je do tyłu. Szczotka + suszarka z ciepłym powietrzem na maksymalnej prędkości.
  2. Kiedy będą już bardziej suche, wyznacz przedziałek, jedną z zaprezentowanych Ci w filmie metod.
  3. Teraz zacznij nadawać włosom objętości. Fryzury męskie na bok typu side part zaczyna się unosić i delikatnie zakręcać tuż od przedziałka – dotyczy to dłuższej partii włosów.
  4. Unoś włosy na szczotce do góry kierując w ich stronę powietrze z suszarki. Grzywkę zaczesuj lekko od czoła do tyłu głowy.
  5. Unieś i lekko podkręć włosy na czubku głowy.
  6. Powietrzem suszarki nada side part ostatni szlif.
  7. Dłońmi ułóż włosy. To czas na ich utrwalenie. Użyj odrobiny matowej glinki i rozprowadź ja umiejętnie na włosach
  8. Gotowe – modna fryzura zaczesana na bok jest gotowa pokazać się światu.

Jeśli podoba Ci się taka fryzura zaczesana na bok, czyli popularny side part – skorzystaj z moich wskazówek i sprawdź, jak będzie prezentowała się na Twoich włosach. Jest to fopcja dość uniwersalna, która świetnie wygląda niezależnie od Twojego wieku. Co więcej, przy  odrobinie wprawy i kilku dobrych produktach, ułożenie fryzury side part nie powinno zająć Ci więcej niż 8 – 10 minut. Możesz również eksperymentować z produktami do jego końcowej stylizacji – pasty, glinki, albo sam prestyler – sprawdź, co akurat najbardziej Ci pasuje.  Wszystkie produkty znajdziesz w moim sklepie.

[product id="478, 589, 602, 251, 303, 440, 590"]

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie artykułów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl