Fryzury na zakola – poznaj 7 propozycji męskich fryzur 0

Fryzury na zakola – poznaj 7 propozycji męskich fryzur

Zakola powstają najczęściej w wyniku nadmiernego przerzedzania się włosów w określonych partiach. Dla niektórych mężczyzn nie stanowią żadnego problemu, dla innych są przyczyną kompleksów. Jednym ze skutecznych i nieinwazyjnych sposobów poza przeszczepem włosów, czy w przypadku krótkich fryzur – mikropigmentacją, może być odpowiednia fryzura na zakola.  Przeczytaj koniecznie ten tekst, przedstawię Ci najlepsze fryzury męskie na zakola, które przy odpowiednim cięciu i właściwej stylizacji znacznie zatuszują newralgiczne miejsca.

Zakola – czemu je masz?

Zakola – niezależnie od przyczyny ich powstania to tzw. wysoka linia czoła, czasami włosy przerzedzają się jeszcze dalej w okolicach skroni w stronę czubka głowy. Jest to jeden z problemów, który najczęściej dotyczy mężczyzn z wysokim poziomem męskich hormonów – androgenów, które jeśli są produkowane w nadmiarze, mogą zaburzać pracę mieszków włosowych i stopniowo je obkurczać prowadząc do zaprzestania ich pracy.

Przyczyn powstania zakoli może być jednak dużo więcej. Możesz odziedziczyć skłonność do szybkiego przerzedzenia się włosów w okolicach skroni w genach, może do nich dojść na skutek kuracji hormonalnej, schorzeń, a nawet niewłaściwej diety! Jeżeli będzie bardzo uboga w minerały i witaminy i doprowadzi to do poważnych niedoborów w Twoim organizmie, możesz zacząć tracić włosy. Stresujący tryb życia również nie wpływa pozytywnie na kondycję i gęstość Twoich włosów.

Fryzury na zakola – czego unikać, co wybierać?

Nie wszystkie fryzury z zakolami wyglądają dobrze. Pamiętaj jednak, że to Ty musisz czuć się w nich wygodnie i komfortowo. Jeżeli rzadkie włosy nie są dla Ciebie problemem - super! Nie ma przed Tobą żadnych ograniczeń względem fryzur i możesz cieszyć się nawet z bezlitosnego dla zakoli, gładkiego zaczesu - slick backa.

Gdyby się okazało, że wolisz obejrzeć film w temacie męskich fryzur na zakola zamiast czytać mój artykuł to poniżej podrzucam wersję video. Jeśli jednak wolisz wersję do poczytania przy porannej kawie lub wieczornym chillu to życzę udanej lektury!

Najlepsze fryzury na zakola – 7 dobrych propozycji (jedna z przymrużeniem oka)

Jeśli wytaczasz walkę swoim zakolom, masz tak naprawdę dwie bronie – wysoki fade, lub zakrycie zakoli włosami.  W zależności od tego, która fryzura na rzadkie włosy i zakola Ci się bardziej podoba – krótka, czy dłuższa, możesz podjąć decyzję o cięciu. Jakie fryzury na zakola masz zatem do wyboru?

Buzz cut

Buzz cut to genialna fryzura na zakola, która szybko i skutecznie tuszuje miejscowe braki w owłosieniu. Włosy do buzz cuta powinny mieć przynajmniej 1 cm długości. Jeśli chcesz zachować formę Twojej fryzury, postaw na wysoki fade, który będzie sięgał aż do zakoli. W ten sposób optycznie pozbywasz się zakoli, ale nie wszystkich włosów (jak np. w ogoleniu głowy na łyso). Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak dbać o tę fryzurę i co ile odwiedzać barbera – odsyłam Cię do mojego filmu.

Quiff

A jakie fryzury dla łysiejących wybrać, jeżeli wolisz dłuższe włosy? Dobra fryzura na zakola to popularny quiff! Jeżeli zapuścisz włosy na górnej części boków głowy, możesz je po prostu zaczesać na zakola! Grzywka w takim quiffie będzie klasycznie zaczesana do tyłu. Żeby fryzura dobrze się trzymała, wybierz dobry prestyler i kosmetyki teksturujące (pasta, glinka), opcjonalnie puder do włosów!

French crop

Jeśli masz zakola - fryzura, która może Cię zainteresować i jest dość oryginalna to french crop. Jej cięcie i ogólne założenie jest wprost stworzone dla facetów z zakolami. Polega ono na wizualnym połączeniu boków włosów z grzywką przy zachowaniu wysokiego fade-u. French crop wygląda po prostu jak „czapka”. Jest przy tym nieco krótszy od quiffa, a co za tym idzie, wygodniejszy na lato i łatwiejszy w układaniu.

Fringe

Przy fringu musisz mieć długą grzywkę, około 10 -12  cm.  Jeśli chodzi o boki, panuje dowolność – mogą być dłuższe lub możesz wybrać wyższy fade. Fringe to fryzura na zakola, która polega na zaczesaniu grzywki na czoło i skronie. Co więcej, fringe daje Ci pełną swobodę w zakresie modelowania, co tylko sprzyja tuszowaniu zakoli.

Middle Part

Fryzury męskie z zakolami mogą być również dłuższe! Middle Part jest propozycją dla mężczyzn, którzy mają długie włosy (przynajmniej 15 – 20 cm). W middle part włosy z górnej części głowy zaczesujesz przed twarz i na prawą i lewą stronę. Na lato możesz nosić middle part z wysokim fadem.  Jeśli chcesz zobaczyć, jak dokładnie wygląda – wskocz na mój kanał na YT.

Side Swept

Przy side swept zakrywasz włosami tylko jedną stronę zakoli. Jest to zatem propozycja najlepsza, jeśli zauważyłeś przerzedzenie po jeden stronie skroni. Decydując się na fryzury męskie na zakola występujące tylko po jednej stronie, musisz zadbać o odpowiednią długość włosów na górnej części głowy. W side swept zaczesujesz je po prostu na zakole, które chcesz zakryć. Co więcej, możesz również postawić na wysoki fade, który podobnie, jak w przypadku buzz cuta może przy okazji optycznie zatuszować dodatkowo zakola.

Na łyso

Mam wysokie czoło i zakola, jaka fryzura będzie dla mnie najlepsza? Zgól włosy do zera! Jest to oczywiście drobny żart, ale wielu facetów wygląda bardzo korzystnie w takiej „fryzurze”, a jest ona w zasadzie najskuteczniejszy sposobem na zakola. Do góry za „zero” możesz zapuścić brodę. Taki duet wygląda bardzo męsko, współcześnie i trochę równoważy optycznie brak włosów na głowie.

Jak widzisz, fryzury męskie z zakolami mogą wyglądać naprawdę dobrze! Zaprezentowałem Ci nie jeden, lecz siedem pomysłów na optyczne zatuszowanie, lub zniwelowanie zakoli. Jeżeli chcesz sprawdzić, jakich kosmetyków używać do  przedstawionych fryzur na zakola, obejrzyj mój film i odwiedź sklep internetowy.

[product id="371, 218, 315"]

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie artykułów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl