do kasy suma: 0,00 zł

Powrót kultowej klasyki - Sweet Georgia Brown

Pochodzenie nazwy Sweet Georgia Brown wiąże się z jazzowym standardem skomponowanym w latach dwudziestych XX wieku przez Maceo Pinkarda i Bena Bernie. Ten ikoniczny utwór stał się hymnem drużyny koszykarskiej Harlem Globetrotters i doczekał się licznych interpretacji, inspirując artystów na całym świecie. Piosenka ta symbolizowała piękno, pragnienie i sukces oraz przeciwstawiała się rasowej dyskryminacji. To tło nadaje pomadzie do włosów Sweet Georgia Brown wyjątkową siłę przekazu.

Nieprzypadkowo ikoniczna Sweet Georgia Brown stała się wcieleniem wartości, które przyciągały ludzi do produktów tworzonych pod jej nazwą. Również oryginalne opakowania przyczyniły się do tego oddziaływania. Ich design wyklarował się wraz z małżeństwem założyciela marki i jego wielkiej miłości oraz inspiracji - Rose. Projekty graficzne emanują pasją, erotyzmem i namiętnością, przyciągając klientów jak magnes.

Etykiety produktów Sweet Georgia Brown to arcydzieła sztuki reklamowej swojej epoki, doskonale oddające potrzeby i aspiracje społeczeństwa. Chociaż za twórczością graficzną kryła się tajemnica, dziś wiadomo, że projekty stworzył komercyjny artysta Charles C. Dawson, który zainspirował wielu innych twórców, osiągając sukcesy także w świecie sztuki.

Kolorowa puszka kryje w sobie historię - Sweet Georgia Brown to więcej niż tylko pomada

Historia kultowej pomady Sweet Georgia Brown sięga lat trzydziestych XX wieku i pełna jest barwnych wydarzeń. Jej formuła przeszła wiele modyfikacji i ożywiała się dzięki wierze w jej potencjał różnych inwestorów. Pomimo upadłości poprzednich właścicieli, produkt ten przyciągał nowych ludzi swoim blaskiem. Po śmierci twórcy, firma Valmor zakupiła markę głównie ze względu na potencjał sprzedażowy tej jednej pomady do włosów. Niestety, to spowodowało utratę wielu innych aspektów, takich jak dzieła sztuki użytkowej w postaci etykiet czy sprzętów drukarskich.

Ojcem Sweet Georgia Brown był Morton Neumann, amerykański chemik o węgierskich korzeniach z Chicago. Jego firma Val-Mor Products Co. CHICAGO, ILL założona w 1926 roku, miała na celu podniesienie jakości kosmetyków skierowanych do ludzi o ciemniejszym karnacji. Sweet Georgia Brown powstała w czasach prohibicji i walki o równość społeczną. Neumann pragnął wprowadzić prostą recepturę w niezwykłą oprawę, co było widoczne na kolejnych wersjach opakowań, które zdobiły róże - hołd dla Rose, żony Neumanna, która była jego inspiracją i współtwórczynią biznesu.

Sweet Georgia Brown - stwórz retro fryzury w stylu klasycznym

Sweet Georgia Brown, jak klasyczny produkt do stylizacji, nadaje włosom błyszczące wykończenie. Jeśli podziwiasz styl retro i jesteś fanem klasycznych męskich fryzur, koniecznie wypróbuj tę kultową pomadę. W czasach, gdy się narodziła, symbolizowała sukces i miłość, wartości uniwersalne i pożądane przez każdego. Róże na opakowaniach, które zmieniały się wraz z kolejnymi edycjami, były hołdem dla żony Neumanna, która była jego muzą.

W czasie swoich początków Sweet Georgia Brown napotkała wiele trudności, takich jak ograniczona dystrybucja, którą teraz rozwiązujemy sprawnymi zakupami online. Dziś możesz zamówić tę kultową pomadę z naszego sklepu internetowego i otrzymać ją już następnego dnia. Dzięki temu tworzenie eleganckich fryzur w klasycznym stylu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Odkryj magię słodkiej Georgii Brown i daj się uwieść jej ciepłemu zapachowi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl